Alex

Hlasuj pro Oah!

9. září 2010 v 16:46
Líbí se ti Alexova píseň Oah?! Pak nezapomeň hlasovat na stránce jednoho z Polských rádií, čímž pomůžeš Alexovi udržet se v čele žebříčku. Pomoz nadanému umělci předběhnout Lady Gagu, Ewu Farnou, Lenu a další! Alex si to přece zaslouží ;-)
,

Přímý odkaz na hlasování.
Podrobný popis hlasování a informace zde.

Hlasujte pro Sašovu novou píseň

9. září 2010 v 16:40
Na stránce jednoho z Ruských radií, můžete hlasovat pro Alexův nový song a tím mu pomůžete získat jednu z populárních Ruských cen "Golden Grammophon".
Zde je podrobný návod pro hlasování (viz obrázky).
Alex se momentálně drží s velkým předstihem v čele žebříčku! :-)
,
Přímý odkaz na hlasování - http://www.rusradio.ru/air/grammofon/2290616/Alexův nový song

9. září 2010 v 16:34
Так и скажи

Životopis

9. července 2010 v 14:31
Alexander Rybak (Алякса́ндр І́гаравіч Рыба́к, Aliaksándr Íharavič Rybák) se narodil 13.května roku 1986 v Bělorusku. V pěti letech se se svou rodinou přestěhoval do Nosoddenu v Norsku. Jeho matka Nataša Rybak a otec Igor Rybak se živí jako profesionální hudebníci. Od útlého dětství se Alexander učil hrát na housle a piáno. V deseti letech začal studovat na hudební akademii a rozhodl se plně věnovat hře na housle. Díky soutěžím a vystoupením procestoval skoro celý svět a stal se profesionálním houslistou, dodnes ovšem hraje výborně i na klavír (klávesy).
,
V roce 2005 se účastnil soutěže Pop Idol (v ČR se tato soutěž nazývá Superstar, oficiální název Idol - USA, UK), kde se dostal bohužel jen do semifinálového kola, zejména díky pravidlům této soutěže - nesmí se používat žádné hudební nástroje.
,
O rok později vyhrál norskou soutěž Kjempesjansen, ve které poprvé zahrál a zazpíval svou vlastní skladbu - Foolin.
,
Na základě tohoto vítězství dostal roli v muzikálu "Šumař na střeše". Muzikály Alexandra opravdu baví a po svém budoucím jazzovém albu, chce napsat svou vlastní hru.
jn
Při svém putování po norských horách a ostrovech napsal svůj největší hit "Fairytale".
,
S touto písní se účastnil v roce 2009 evropské soutěže Eurovision Song Contest v Moskvě. ESC vyhrál s velkým přehledem v počtu získaných bodů a zasloužil se tak o nový světový (evropský) rekord.
,
V létě téhož roku vydal debutovou desku "Fairytales" a rozjel se s ní na své první turné.
,
Tohoto roku, v červnu, vydal svou druhou desku "No Boundaries", na kterou se těšilo mnoho jeho fanoušků (včetně mě :)). Deska zahrnuje písně jiného stylu, než Fairytales, čímž se Alex snažil zaujmout i fanoušky s jiným hudebním stylem. Alex se ovšem poctivě drží svých báječných houslí a v každé písni můžete nalézt jejich lahodný zvuk. Turné s tímto albem podnikne o letošních prázdninách.
,
Další album (jazzové) připravuje Saša podle posledních zpráv na začátek příštího roku.

Zdroj informací a podrobnější životopis: www.alexanderrybak.cz / www.alexanderrybak.com
 
 

Reklama
Oddělovače by lovehouse.blog.cz